به اطلاع مالکان محترم دامنه های اینترنتی بین المللی می رساند
برخی از شرکتهای رجیسترر (registrar:ثبت کننده دامنه های اینترنتی)، به دلیل تحریم‌هایی که علیه ایران از سوی کشور آمریکا ایجاد شده، محدودیت‌هایی را در زمینه سرویس دهی به اکانت‌ها و دامنه های ایرانی اعمال نموده اند که از این موارد میتوان به رجیستررهای resello ، REALTIME , ... اشاره نمود. در مواردی هم دامنه های پر بازدید ایرانی همچون آپارات، فرارو، بانک سامان و خبرگزاری فارس به یکباره از دسترس کاربران خارج شدند.

در جدیدترین اقدامات، در تاریخ 20 آگوست 2020 به مالکین دامنه در رجیسترر openSRS فرصت ده روزه داده شده که دامنه های خود را منتقل نمایند و در تاریخ 28 آگوست 2020 نیز وزارت دادگستری آمریکا  وب‌سایت‌های مربوط به سه شرکت ایرانی(مبین اینترنشنال، Sohar Fuel و Oman Fuel) که در انتقال سوخت به ونزوئلا نقش داشته‌اند را توقیف کرده است.

نکته قابل توجه در این دامنه ها این است که رجیسترر آنها نه تنها آمریکایی نبوده بلکه رجیستررهای اروپایی (joker.com،registrar.eu،openprovider.com) معروفی هستند که اخیرا تعداد بسیار زیادی دامنه ایرانی به آنها منتقل شده  و بعنوان راهکار جایگزین توسط بسیاری از شرکتها معرفی میگردیدند. بر اساس اطلاعات واصله، شرکتهای مرتبط با صنایع نفتی، آلومینیوم و بانکی از اهداف بالقوه بعدی اینگونه اقدامات می توانند باشند.

پیرو اطلاعیه 12 ژوئن، راهبردان با افتخار این امکان را دارد تا برای کلیه موسسات و ارگانها، راهکارهای موثر و بدون تبعات را ارائه نماید.

 

 

 

 شنبه, آگوست 29, 2020

« بازگشت